Svet-Stranek.cz
Moje výrobky a rady
Korálky Věrča

Kameny všech velikostí a tvarů:Moje výrobky a rady

Kameny všech velikostí a tvarů

Kameny mě provázejí celým životem.Nosila jsem je domu již jako malá holka a dneska jako zralá ženská je nosím zas.
Nevím čím to je, ale kameny ke mě prostě patří. Jako holka jsem je měla na nočním stolku, po kapsách a na poličkách, dneska je tam mám také a mám je navíc v zahradě a po celém domě. V kabelce, v kapsách, no prostě všude.
Kameny v přírodním stavu, malované i zdobené technikami které již umím. Z dovolených a výletů vozím malé kamínky na které lihovým fixem napíšu datum a místo odkud pochází. Mám je ve velké skleněné váze v koupelně, vypadá to super a když mám někdy splýn tak vlezu do vany a čtu si na kamíncích a vzpomínám. Splýn to zažene a mě je zase dobře. Jednou za čas je propláchnu proudem vody, opláchnu od prachu a jsou stále krásné.
Na další kameny jsem vyzkoušela krekování. Natřu je základní barvou (jedno jestli světlou nebo tmavou, to záleží na nápadu ) Používám normální Balakryl. Po zaschnutí natřu krakovacím lakem. Prodává se v papírnictví. Musí se natírat jen lehce a jedním směrem. Jinak by neudělal ten správný efekt. Po zaschnutí zase natřu barvou (Balakrylem ) ale v jiném odstínu. Na hnědou dám bílou, na tm.hnědou béžovou, na bílou tm.hnědou a tak. Po zaschnutí je na kameni krásná kresba prasklinek jako na starém obraze.
Na základní barvu nebo nakrakovaný kámen pak maluji, lepím ubrousky nebo lepím korálky. Nakonec přelakuji bezbarvým lakem na decupage ( z papírnictví ) nebo obyč.z drogerie. Používám je pak všude. Jako těžítka, ozdobičky nebo vyplnění prostoru pod schody.
Na desky sololitu, (dna starých šuplíků z psacího stolu) , které jsem si nařezala na potřebný formát jsem namalovala obrázky obyčejnou temperou.Do některých míst nalepila kamínky a na některá místa natřená lepidlem nasypala , a tak nalepila písek. Použila jsem rámečky koupené v marketu z nichž jsem vyndala skla. Ta jsem použila na malování na sklo, obrázky vypadají docela dobře.

Kameny jsou prostě fajn.


Mrkni na: fotogalerie kameny