Svet-Stranek.cz
Moje výrobky a rady
Korálky Věrča

Korálky přívěsky v kruhu:Moje výrobky a rady

Korálky přívěsky v kruhu

Něco jednoduchého z drátků a korálků třeba pod stromeček pro slečny a paní z rodiny.
Předem musím samozřejmně napsat, že tyhle překrásné přívěsky jsem viděla na stránečkách jiné super šikulky a dovolila se nainspirovat a vyrobit.

Teď se chci podělit s tím, jak a z čeho jsem to vyrobila. Je to docela jednoduché, jen to chce trochu trpělivosti a ta všem korálkářkám nechybí.
Budete potřebovat kleště štípačky, drátek o síle 0,3 - 0,4mm, drátek o síle 0,8mm, korálky nebo kamínkové zlomky s dirkou, jedno zavěšovací očko nebo kroužek a to je vše.
Ze silnějšího drátku si uštípnu cca 40cm a buď v ruce nebo na skleničku vytvaruji na dvojitý kroužek o prům.cca 6cm. Konce drátku zatočím kolem kroužku a zamotám tak, aby konec nebyl ostrý. Uštípnu si ze slabšího drátku čtyři kousky dlouhé asi 15-20cm. Ty přehnu několik milimetrů od poloviny, přiložím ke kroužku ze silnějšího drátku a do poloviny natočím na kroužek. (Mám tedy natočené čtyři drátky-osm konců) .Těžko se to popisuje, ale myslím, že z fotek je to docela dobře pochopitelné. Tak natočím všechny čtyři drátky. Na opačné straně než je ukončení silnějšího drátku nastavím dva natočené drátky (tedy čtyři konce) a ty zatočím dohromady asi do výše jednoho až jednoho a půl cm.(Jsou to tedy čtyři konce) Možná, že to bude lepší popsat, že nahoře nechám spojení sil.drátku a dole smotám dva natočené slabší drátky.Tak vznikne základ kořenů stromečku v kroužku. Pak přitočím dva krajní natočené drátky a společně zamotám do stejné výše. Rozdělím si všechny konce drátků a to tak, že na každou stranu od vrcholu budou 4. Potom je postupně navlékám korálky nebo zlomky kamínků s dírkou až ke kroužku. Každý takto navlečený konec namotám pevně na kroužek a návin pořádně stáhnu k drátku. Na závěr na vrchol přívěsku navleču nebo upevním kroužek na zavěšení nebo závěsné očko. Takto si můžu udělat libovolně velký a všelijak barevný stromeček.
Nemusíte si vyrábět jen stromečky, ale hezké jsou i vypletené kroužky jako ozdoby na stromeček, nebo přívěsky s nějakým hezkým korálkem uprostřed.

Naposledy ty rozmazané a nepovedené fotky, příští už budou povedené, učím se fotit.