Svet-Stranek.cz
Moje výrobky a rady
Korálky Věrča

Kouličky z provázku:Moje výrobky a rady

Kouličky z provázku

Pěkná dekorace z provázku namotaného na nafuk.balonek.
Dekorace kterou si můžete udělat během jednoho večera.

Tak tohle mě naučila moje nejlepší kamarádka Marcelka a patří jí za to veliký dík.
Potřebovat budete několik nafukovacích balonků ( koupit je lze v několika velikostech v papírnictví). Klubíčko obyčejného provázku, lýka nebo režné niti. Vodní sklo ( také koupíte v papírnictví či drogerii a hlubší misku na namáčení.
Nafoukneme balonky na několik velikostí od maličkých ( jako ozdoby na stromeček ) až po velikánské ( stínítko lampy nebo na lustr). Omotáme nití, provázkem či lýkem.
Omotaný balonek namočíme na několik vteřin do hlubší misky s vodním sklem. Pak zavěsíme do prostoru aby mohlo probíhat schnutí a balonky se nám neslepily nebo nepřilepily na podložku. Schne to asi tak 5-6 hodin a může to trochu kapat.Je dobré pod balonky dát igelit nebo folii. Po řádném zaschnutí vypustíme balonky a odlámeme případné kapičky na spodku kouliček.Nastříkáme nebo nabarvíme podle toho k jakému účelu budeme kouličky používat.Měla jsem nastříkané zlatou, měděnou a stříbrnou barvou na vánočním stromečku a silvestrovském stole.Efekt prostě bezvadný a za pár korun.Teď jsem jen pro ilustraci vyrobila pár kouliček v přírodní režné barvě, přelakovala bezbarvým matným lakem ve spreji a chci je dát do truhlíků s podzimní výzdobou. Myslím, že by ty větší vypadaly krásně i jen tak naaranžované na koberci. To už záleží na Vás.
Přeji hodně zábavy a super výrobky.