Svet-Stranek.cz
Moje výrobky a rady
Korálky Věrča

Korálky materiál - 2:Moje výrobky a rady

Korálky materiál - 2

Přípravky - náušnicové drátky, zapínání, ramínka a spol.
Zapínání:
Každý náhrdelník, náramek a náušnice se na něco zapíná. Zapínání je hodně druhů, ale já po zkušenosti se svou vlastní zručností při zapínání preferuji magnetky. Je jich teké několik druhů, stačí pro začátek ten nejjednoduší a nejlevnější. Bezva je ten, kde se udělá uzlík, navleče se zapínání větší dírkou k uzlíku, ten se zatáhne dovnitř a je pěkně schovaný. Má to výhodu i v tom, že použijete-li magnetky můžete vytvořit několik náramků a ty pak různě spojovat. Já jsem hlavně ocenila to, že když jdu do divadla a mám ze dvou až tří náramků spojený náhrdelník můžu ho po divadle jednoduše rozpojit a dát na ruku a na kafíčku či vínku tak neprovokuji. Černé oblečení je normální a náramky jsou pod rukávem. Klasické zapínání je trochu nepohodlné je-li člověk sám a nešikovný jako já. Nikdy se mi nepodaří ho na krku zapnout. Pro šikovnější: navleču rokajlový korálek(kovový na zamačknutí)pak navleču zapínání a vlasec nebo lanko provleču zpět do rokajlu.Ten zamačknu a tím zapínání drží ve vzniklém očku. Přesahující kousek lanka schovám do návleku korálků k hlavnímu lanku. To samé udělám na konci návleku a je hotovo.
Ramínko:
Ramínko je kovový přípravek, který slouží k tomu, aby náhrdelník mohl být ve střední části složen z několika řad návleků. Prodávají se jednoduché plíšky, zdobené tvary nebo složité ozdobné záležitosti i s obrázkem (kytka, svatý, smalt a pod.) které jsou určeny pro konkrétní šperk. Jsou v barvách nejkoužívanějších kovodílů. Stříbro, měď, platina, zlato, černá, bílá a v různých velikostech.
Náušnice:
Ty se prodávajíbuď jako klasické drátky na které se jednoduše něco navleče, jako kulička s očkem na navlečení přívěsku nebo jako paměťový drátek, který se jen navleče .Zase v různých velikostech a barvách kovů.
Prsteny a brože:
Prodávají se přípravky do kterých se jednoduše na vlasci nebo lanku navlečou korálky a z rubu se začistí rubovým přípravkem.Až si tento druh přípravků prohlédnete a osaháte, pochopíte, že se to těžko popisuje, ale práce je skutečně jednoduchá.