Svet-Stranek.cz
Moje výrobky a rady
Korálky Věrča

Korálky materiály - úvod do korálkování - pokračování:Moje výrobky a rady

Korálky materiály - úvod do korálkování - pokračování

Kde, co, jak, s čím, za kolik a na co
Korálky materiál:

Z počátku jsem hodně korálků a materiálů dostala právě od své sestry Ivy, ale každý nemá doma takový poklad a tak jsem začala hledat cestu sama.Kupovala jsem korálky při svých cestách do matičky Prahy na Haveláku (tržiště pod Můstkem ) ve stánku, kde prodávají vše, rádi poradí a není to tam drahé. Po Praze je několik spec.prodejen "korálkáren", ale to je pro nás z venkova trochu z ruky. Proto jsem pátrala doma a zjistila, že v každém menším městě se už dají korálky i materiály pořídit v prodejnách galanterie nebo v papírnictví.Je jen třeba trochu hladat.
Korálky se prodávají v pytlíčkách či mističkách cca za 10,- - 20,-Kč podle velikosti a počtu.Je dobré si pořídit základní sadu barev a velikostí, aby měl člověk vždy po ruce základní nabídku.Skladovat je nejlepší korálky v plastových krabičkách s přihrádkama které prodávají markety, Hornbach, Baumax a spol.Jsou původně určené pánům na šroubky a hřebíčky, ale nám poslouží stejně dobře.Jsou přehledné, dobře se skladují a moc nestojí. Teď už mám sadu krabiček podle barev korálků a několik menších na přípravky.Tím myslím zapínání, ramínka, drátky a pod.Použití těchto přípravků a materiálů vysvětlím průběžně.
Nejjednoduší pojem je korálek.Prodávají se v mnoha barvách a velikostech,materiálech a tvarech.Označení je většinou průměrem dírky nebo velikostí korálku, ale tím se já celkem nezatěžuji.Prostě se mi líbí, mám nápad jak je použít, tak sem s nimi.Kupuji je jak jsem psala v obchodech "korálkárnaů, na trhu, v papírnictví, v galanterii nebo na netu.To funguje moc dobře a na dobírku mi to donesou až domu.Mrkni na www.koralek-obchod.cz nebo na www.svět korálků-Bijoux Components.cz.
Paměťový drát .
je to drát, který si stále drží tvar.Používá se na náhrdelníky, náramky a náušnice. Kupuje se v různých velikostech, právě podle použití. Je to vlastně taková pružina, které si koupíte několik zákrutů a doma naštípete kleštičkama na příslušnou délku či počet zákrutů. Také je možné je koupit již naštípané a na jedné straně s očkem a háčkem na ukončení, někdy i v sadě s prodlužovacím řetízkem a rokajlkou.( kovový korálek na zamačkávání.)
Vlasec, lanka, drátky:
na navlékání se používají různé materiály podle určení návleku. Dřív jsem dost používala vlasec, teď mám raději drátky nebo lanka. Vlasec je nejpoužívanější 0,25 a 0,35mm(aranžerský). Na pružné návleky Strong a Stretchy0,6mm, který může být i barevný. Dobré je koupit si soupravičku lanko, rokajlky a zapínání. V jednom sáčku, pohodlné a pro začátečníky super. Lanka se jinak prodávají na metry, nebo nastříhaná (O,5mmx110cm-5ks-cca 18,-Kč) různě barevná. Drátky totéž, nejpoužívanější 0,30mm,0,35mm,0,5mm.Metr cca 1,-Kč.